HomeNews

Ducati DesertX 2023 otrzymuje zintegrowaną nawigację oraz nowe malowanie.

Ducati DesertX 2023 otrzymuje zintegrowaną nawigację oraz nowe malowanie.

Turn by Turn nowy, zintegrowany system nawigacji w DesertX

DesertX to pierwszy nowoczesny motocykl klasy Adventure od Ducati z 21-calowym przednim kołem, który został zaprojektowany, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom terenowym. Jest też pierwszym modelem, do którego wprowadzono nowy system nawigacji Turn by Turn.

Zintegrowana nawigacja oparta jest na systemie multimedialnym Ducati. Wykorzystuje wyświetlacz TFT motocykla do wyświetlania wskazówek dotyczących trasy, obliczonych przez aplikację Ducati Link. Z zainstalowaną aplikacją w telefonie, wystarczy wprowadzić punkt docelowy, a sam telefon możemy schować do kieszeni. Jeśli masz zestaw słuchawkowy w kasku z połączeniem Bluetooth, będziesz mógł usłyszeć instrukcje nawigacyjne.

Nawigacja odbywa się za pomocą map, które można pobrać z wyprzedzeniem. Pozwoli to zmniejszyć zużycie danych lub napotkać trudności w obszarach o słabym zasięgu. Trzymając telefon w trybie online, można jednak korzystać ze wskazań drogowych w czasie rzeczywistym.

Wskazówki nawigacyjne wyświetlane na ekranie, pozostawiając miejsce na informacje istotne dla jazdy, aby nie narażać bezpieczeństwa. Również w trosce o bezpieczeństwo system wyświetla następny zakręt wraz ze wskazaniem zbliżającego się zakrętu. Dzięki tej opcji kierowca może odpowiednio wcześniej przygotować się do późniejszych manewrów. Możliwe jest również wyświetlanie ograniczeń prędkości na pokonywanym odcinku dzięki danym na mapach.


System daje możliwość wyboru, które wskazania mają otrzymywać (wizualne lub wizualne i dźwiękowe). Jeśli połączenie z zestawem słuchawkowym motocyklisty jest aktywne) oraz rejestrację trasy wraz ze wszystkimi danymi dotyczącymi prędkości, kąta pochylenia.

Turn by Turn można kupić w salonach Ducati razem z motocyklem. Ci którzy już posiadają DesertX mogą taką opcję dokupić.

Nowe malowanie Dycati DesertX na rok 2023

Dodatkowo w 2023 roku Ducati DesertX będzie dostępny w dwóch malowaniach. Do malowania „Matt Star Silk”, dołączy nowe agresywne malowanie „RR22”

Zobacz również – Aprilia wraca do wyścigów Off Road

Jeżeli doceniasz, co robimy, to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to