SŁOWO OD NAS

Zachęcamy Was do zapoznania się z tym tekstem. Chcielibyśmy, abyście poznali dokładnie naszą historię, zrozumieli naszą wizję ADVportal oraz żebyście wiedzieli dokładnie, co Was czeka z nami na tej stronie.

Początki ADVportal

Większa część z nas jest w jakimś stopniu rozpoznawalna w środowisku poprzez produkcje, które realizowaliśmy, realizujemy i nadal będziemy realizować na swoich kanałach YouTube czy social mediach. To się nie zmieni!

Jak to się jednak stało, że podjęliśmy współpracę? Tak naprawdę to każdy z nas od dłuższego czasu obserwował się wzajemnie. Były jakieś kontakty, a nawet sporadycznie wspólne produkcje. Nie miało to jednak jakiegoś większego celu w tamtym momencie. Potem uwagę każdego z nas zwrócił fakt, jak pozytywnie reaguje środowisko na pojawianie się wspólnie w produkcjach video na YouTube czy social mediach. Dodatkowo pojawiały się pozytywne komentarze dotyczące tego.

Nikt dzisiaj nie pamięta, kto zrobił pierwszy ruch, ale początkowo chcieliśmy jedynie docierać do szerszej grupy osób poprzez wspólne oznaczanie się. Cel był prosty — każdy z nas działa trochę w innym obszarze świata ADV i mogliśmy najzwyczajniej pomóc sobie wzajemnie. To chyba wtedy każdy dostrzegł, jak bezinteresownie działamy w grupie. Nie walczyliśmy o subskrybentów czy followersów, tylko działaliśmy wspólnie. To chyba był ten impuls, kiedy wiedzieliśmy, że może być z tego coś więcej. Coś, na co jeszcze wtedy nie mieliśmy pomysłu.

Pojawiły się w końcu wspólne spotkania — oczywiście motocyklowe. Pierwszym było objeżdżenie Ponidzia u Marcina, potem Warmia u Janusza. W międzyczasie pojawiały się już w głowach plany wspólnego działania. Dopiero jednak to spotkanie na Podlasiu zorganizowane przez Tomka pozwoliło nam podjąć kierunek działania. Było to de facto oficjalne dla nas, ale i poniekąd dla Was, spotkanie, na którym zapadły najważniejsze decyzje. Niestety Rafał w ostatniej chwili musiał odwołać swoją obecność, jednak szybko nadrobiliśmy wspólnym spotkaniem online, które do dzisiaj regularnie odbywamy.

Po wielu trudach i rozmowach w końcu wyklarował się stały skład ADVportal, który będzie dla Was dostarczał jak najwięcej treści o tematyce ADV. Obecnie reprezentują go:

  • Janusz Buśko
  • Marcin Suchoń
  • Rafał Kopp
  • Tomasz Józwowicz

Dlaczego powstał ADVportal

Każdy z nas obserwuje regularnie portale zagraniczne skupione na tematyce jedynie ADV. Brakowało nam tego w kraju nad Wisłą. Oczywiście jest sporo portali o tematyce motocyklowej, jednak nikt nie skupia tematyki „adwenczerowej” w jednym miejscu. Nie ma co jednak ukrywać — sposób, w jaki wybraliśmy wykorzystywać nasze maszyny, robi się coraz popularniejszy i mieliśmy poczucie, że nie tylko nam brakuje takiego miejsca. Oczywiście nie bez znaczenia jest też to, że otrzymywaliśmy od Was sporo próśb o dodatkowe materiały w tematykach, w których nie do końca moglibyśmy wypowiedzieć się profesjonalnie. Jednak przy takiej grupie osób, jaką tworzymy, wspólnie jesteśmy w stanie pokryć wszystkie obszary.

Co zobaczycie na ADVportal?

Strona www — portal, który stworzyliśmy, jest produkcją całkowicie naszą. Nie mamy na pokładzie wielkich ekspertów w zakresie web developmentu. Nie włożyliśmy w niego góry pieniędzy, za to poświęciliśmy i będziemy poświęcać kupę swojego prywatnego czasu i olbrzymi kawał naszych serc. Jeżeli jest coś, co wymaga poprawy, skontaktujcie się z nami poprzez formularz kontaktowy lub pisząc bezpośrednio na redakcja@advportal.pl. Mamy jednak nadzieję, że nadejdzie czas, kiedy zajmie się tym profesjonalna firma.

Treść — treści, które tworzymy, powstają na bazie naszych doświadczeń, testów, bycia osobiście w miejscach, które opisujemy. Nie mówimy, że nasza prawda to jedyna słuszna prawda. Wypowiadamy się w kontekście naszych odczuć i obserwacji. Jeżeli macie inne zdanie w niektórych tematach napiszcie do nas, pogadajmy! Nie jesteśmy wszechwiedzącymi ekspertami, więc również możemy popełniać błędy.

Raklamy — aktualnie nie współpracujemy i nie mamy rozmów o współpracy w ramach pojawiania się reklam na naszym portalu. Jak wspomnieliśmy wyżej, jest to nasza oddolna inicjatywa, która w całości pokryta jest naszą ciężką pracą po nocach i naszym czasem. To, co zobaczycie dzisiaj to przyjacielskie udostępnienie produktów (które też przetestowaliśmy), jednak z punktu widzenia prawnego od samego początku musimy oznaczać jako reklama. Nie będziemy ukrywać, że każdą nadarzającą się okazję na współpracę będziemy rozważali, ale zawsze będziecie wiedzieli, czy artykuł jest sponsorowany i czy dana grafika jest reklamą. Nie zarzucimy też Was toną reklam na maila, którego nam udostępnicie, zapisując się do newslettera. Cenimy Waszą prywatność, a przede wszystkim to, po co się zapiszecie. Jedno, na czym nam zależy to dostarczanie Wam jak najwięcej zniżek czy kodów rabatowych, bo wiemy, ile ta pasja kosztuje.

Postaw kawę! – na naszym portalu pod każdym artykułem znajdziecie taką grafikę:

W cały portal wkładamy prywatne pieniądze, ale przede wszystkim czas. Mamy ułożone kalendarze publikacji, które będą pojawiały się na stronie. Chcielibyśmy jednak robić dla Was jeszcze więcej. Testować motocykle, testować akcesoria i ciuchy, pokazywać miejsca i trasy. Nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to za darmo, więc przede wszystkim będziemy wkładać w to swoje prywatne pieniądze. Ponadto mamy swoje codzienne zajęcia, które pozwalają nam zarobić na życie, dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dobrowalnych wpłat na rozwój tego portalu. Może dzięki temu będziemy mogli odpuścić kilka rzeczy, aby poświęcić się portalowi. Wystarczy postawić kawę autorowi.

Ty też możesz być częścią ADVportal!

Od początku zakładaliśmy też, że tworzymy treści dla środowiska, ale i środowisko, czyli WY, możecie się dzielić tym, co robicie, gdzie byliście, gdzie warto być, a gdzie nie warto. Dlatego do Waszej dyspozycji pozostawiamy formularz kontaktowy — chcecie, aby Wasz wpis pojawił się.

POZDRAWIAMY!
ZESPÓŁ ADV PORTAL