HomeNews

Beskid Rally wraca w październiku. Ruszyły zapisy.

Beskid Rally wraca w październiku. Ruszyły zapisy.

Beskid Rally wraca do kalendarza imprez motocyklowych. Beskidzkie Stowarzyszenie Rajdów Terenowych proponuje udział w czwartej edycji rajdu. Ciężkie motocykle enduro, profesjonalnie przygotowana trasa, rywalizacja na czas i świetna zabawa. Tak było na poprzednich edycjach. Nie mam wątpliwości, że w tym roku ekipa BSRT zrobi wszystko, by powtórzyć klimat imprezy. 

Krótka historia Beskid Rally.

Pierwszą edycję zorganizowano wiosną 2019 roku. Pojawiło się na niej około 40 uczestników, którzy zmagali się z jazdą na czas ciężkimi motocyklami na przygotowanych odcinkach specjalnych. Już w tym samy roku na fali entuzjazmu przygotowano jesienną edycję rajdu, która przyciągnęła jeszcze więcej osób. Jesienią 2020 roku w niepewnych covidowych czasach trzecia edycja ściągnęła na żywiecką ziemię już blisko 100 uczestników. I tym razem impreza odniosła ogromny sukces mimo ciężkich warunków pogodowych. Wszystko wskazywało na to, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz rajdowych imprez motocyklowych w Polsce.

Beskid Rally – edycja jesienna 2020

Niestety lata 2021-2022 to przerwa w organizacji BESKID RALLY. Pauza spowodowana była problemami związanymi ze znalezieniem miejsca i wyznaczeniem w pełni legalnej trasy rajdu. Specyfika górskiego krajobrazu Żywiecczyzny jest typowa dla górskich rejonów. Tereny są podzielone często między wielu właścicieli do których ciężko jest dotrzeć, aby uzyskać zgodę na przejazd, a BSRT wyznaje słuszną zasadę, że ich rajdy muszą prowadzić w 100% legalnymi trasami. Organizatorzy chcąc przygotować czwartą edycję BESKID RALLY musieli podjąć poważną decyzję o zmianie miejsca organizacji rajdu, który do tej pory kojarzono z górskimi trasami Beskidu Żywieckiego. 

Gdzie i kiedy będzie BESKID RALLY 2023?

Na czwartą edycję BSRT przeniesiemy się na zdecydowanie mniej górzysty obszar. Gmina Zbrosławice na Śląsku udostępni swój teren. Jak jednak obiecuje organizator, nie zabraknie kamienistych podjazdów, leśnych ścieżek oraz wodnych przepraw. Tegoroczna edycja przyjęła nazwę BESKID RALLY HAŁDA CHALLENGE. Impreza odbędzie się w dniach 13 – 15 października 2023.

Zapisy na rajd ruszyły 1 lipca. Wszystkich zainteresowanych szczegółami imprezy zapraszam na stronę oficjalną Beskidzkiego Stowarzyszenia Rajdów Terenowych

Dla kogo jest BESKID RALLY HAŁDA CHALLENGE?

Nie musisz być profesjonalnym zawodnikiem, by zdecydować o zapisaniu się na ten rajd. Jest to wydarzenie również dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w jeździe w terenie na czas po raz pierwszy w życiu. Jeżeli masz motocykl enduro o pojemności powyżej 499 cm3, podstawowe umiejętności jazdy w terenie oraz odpowiednie opony, to śmiało możesz myśleć o starcie. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i poznania ludzi z ogromną pasją. Trzy dni dobrej zabawy i rywalizacji.

ADVportal wspiera dobre inicjatywy.

Tego typu imprez motocyklowych jest w naszym kraju zdecydowanie zbyt mało. Postanowiliśmy więc wesprzeć inicjatywę członków BSRT. Będziemy przypatrywać się przygotowaniom i samej imprezie, na którą już teraz Was serdecznie zapraszamy.

Zapisy na rajd
Regulamin BESKID RALLY HAŁDA CHALLENGE

Jeżeli doceniasz to, co robimy to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar

    To popularyzacja sportu motocyklowego czy zjazd towarzystwa wzajemnej adoracji?Weekend w cenie kompletu dobrych opon (patrząc na cenę w promocji,poza promocją to już w ogóle kogoś poniosło…)

    • comment-avatar

      Nocleg, wyżywienie, pomiar czasu, opieka medyczna w czasie rajdu, opieka techniczna – nie mam doświadczenia w organizacji tego typu imprez, ale mam wrażenie, że poniekąd cena wpisowego może być tutaj uzasadniona.