HomeNews

Honda CRF300L – Szykuj się na akcję serwisową!

Honda CRF300L – Szykuj się na akcję serwisową!

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się akcja serwisowa dla właścicieli modeli CBF300NA, CRF300LA/LRA. Akcja obejmie motocykle produkowane:

08.12.2022 – 12.01.2023 (CRF300LA/LRA) 
19.02.2022 – 02.01.2023 (CBF300NA)

Jaki jest powód akcji serwisowej CRF300L?

Problem zgłoszono w Portugalii i opublikowano 5 maja. Powodem akcji recall są zaślepki znajdujące się w pokrywie skrzyni korbowej, mogą wyskoczyć i może dojść do wycieku gorącego oleju silnikowego. Wyciekający olej może spaść na tylną oponę, powodując utratę kontroli przez kierowcę, a olej może się zapalić od gorącego układu wydechowego.

Czy właściciele CRF300L oraz Rally w Polsce mają się czym przejmować?

Motocykle CRF300L i CRF300L Rally objęte wezwaniem dotarły do Dani, Irlandii, Niderlandów, Szwecji, Słowenii oraz do POLSKI. Na stronie UOKIKu nie ma jeszcze oficjalnej informacji o akcji serwisowej. Na grupach w mediach społecznościowych zaczyna się małe poruszenie. Osoby, które czekają na dostawę swoich CRFek będą musieli chyba uzbroić się w większe pokłady cierpliwości. Uważajcie na siebie i jedźcie bezpiecznie.

Źródło

Jeżeli doceniasz naszą pracę to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    Wojtek 1 rok ago

    Hej czy ktoś miał taki przypadek ? Ciężko powiedzieć to teraz robić… Czy serwisy maja dobrych mechaników czy paprakow.ktorzy tylko rozbiórka.i będzie jeszcze górzej gdzie to jest. czy to miejsce widoczne, proszę pokazać jak ktoś wie, proszę o zdjęcie poglądowe pozdrawiam Wojtek

    • comment-avatar

      Spokojnie, nie będzie tak źle. W crf 300l z prawej strony są dwie zaślepki z tworzywa. Nie wiem niestety o którą konkretnie chodzi.