HomeAkcesoria

Jeansy motocyklowe z poduszką powietrzną.

Jeansy motocyklowe z poduszką powietrzną.

Kurtki i kamizelki z airbagiem nie robią już wielkiego wrażenia, tak jak w momencie, gdy wprowadzane były na rynek akcesoriów motocyklowych. Trochę do takich rozwiązań przywykliśmy, nie zwracając teraz uwagi na postępy w rozwijaniu tych technologii. Nie było żadnego producenta do tej pory, odważnego na tyle, by system poduszki powietrznej wprowadzić do spodni motocyklowych. Odwagą nie jest tutaj zaimplementowanie technologii, ale odwagą moim zdaniem jest zaproponowanie takiego produktu motocyklistom i motocyklistkom na całym świecie. Bohaterem dzisiejszego wpisu jest szwedzka firma Airbag Inside Sweden AB i jej produkty Mo’cycle, czyli jeansy motocyklowe z airbagiem.

Jak działają jeansy motocyklowe z poduszką powietrzną?

Szwedzi weszli we współpracę z francuską marką Helite, która specjalizuje się w produkcji kamizelek i kurtek z poduszką powietrzną. System poduszki powietrznej w przypadku jeansów motocyklowych to osobne szorty, które mają wbudowaną poduszkę i system aktywacji z nabojem CO2. Sposób aktywacji poduszki powietrznej to w tym momencie klasyczna zrywka. Na zaawansowane rozwiązania technologiczne z czujnikami i algorytmem przyjdzie zapewne jeszcze poczekać. Szorty z poduszką nie są z jeansami połączone na stałe. Ułatwia to wymianę kartridża z CO2 i pranie spodni.

Kiedy jeansy będą w sprzedaży?

Marka Mo’cycle prowadzi silną kampanię crowdfundingową, zbierając wstępne zamówienia od zainteresowanych motocyklistów. Wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie wcielony w życie. Na swoich social mediach już prezentują pierwsze dostawy. Producent oferuje dwa modele jeansów. Niebieskie jeansy z certyfikatem A w cenie 499 Euro i czarne wodoodporne i oddychające jeansy z certyfikatem AA w cenie 599 Euro. Oba modele wyposażone w identyczny system poduszki powietrznej. Jeansy można zamawiać na stronie producenta, a pierwsze dostawy do klientów mają docierać w połowie tego roku.

Krok w stronę poprawy bezpieczeństwa.

Ten projekt to krok w kierunku bezpieczeństwa motocyklistów. Trzymam więc kciuki za powodzenie. Mam nadzieję wkrótce zobaczyć produkty na żywo i ocenić sposób działania. Myślę, że producent będzie musiał popracować w przyszłości nad materiałami, które pozwolą na uzyskanie najwyższego poziomu odporności na ścieranie swoich jeansów, ale to jeszcze wszystko przed Mo’cycle.

Jeżeli doceniasz to, co robimy to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 0