HomeAkcesoria

Kask integralny ADV na sezon 2024? Zestawienie.

Kask integralny ADV na sezon 2024? Zestawienie.

Końcówce roku towarzyszyły atrakcyjne wyprzedaże kasków ADV w sklepach z akcesoriami motocyklowymi. Był to symboliczny czas pożegnania starych konstrukcji z normą ECE 22.05. Jaki będzie najpopularniejszy kask ADV w sezonie 2024? Tego jeszcze nie wiemy, ale poniżej znajdziecie zestawienie modeli, które spełniają już nową normę ECE 22.06. Przejrzeliśmy dla Was kolekcje producentów. Skupiliśmy się na kaskach integralnych z daszkiem, czyli popularnych kaskach dual sport/Adventure na sezon 2024. Oto modele, z których możecie wybierać.

1. KLIM KRIOS PRO

Legenda wśród kasków ADVENTURE wciąż jest w ofercie KLIM. Jest to kask, który nie dostał żadnych zmian konstrukcyjnych, a przeszedł testy homologacyjne na nową normę ECE 22.06. Karbonowa skorupa oraz innowacyjny materiał absorbujący energię KOROYD zapewnia wysoki poziom ochrony. Niska waga i bezpieczeństwo zawsze były mocnymi atutami tego modelu. Dodatkowe rozwiązania, takie jak wizjer Transitions oraz zapięcie Fidlock podnoszą walory użytkowe Kriosa Pro. Wiele osób spodziewało się nowej odsłony KRIOS PRO, ale na to trzeba jeszcze poczekać. W sezonie 2024 Krios Pro konstrukcyjnie nie zmienia się, ale dostaje nowe grafiki. Jesteśmy przekonani, że model nie straci na popularności i będzie wciąż chętnie wybieranym kaskiem ADV.

Cena: około 4200 PLN
Strona Producenta: www.klim.com

2. NEXX X.WED 3

Trzecia odsłona modelu X.WED portugalskiego producenta. Kask ADV zaprojektowany zupełnie na nowo. Nowe jest tu praktycznie wszystko — skorupa, wentylacja, mechanizm wizjera, PINLOCK 120XLT i blenda przeciwsłoneczna. Innowacyjny jest sposób wykorzystania EPS (wypełnienie absorbujące uderzenie), który składa się tutaj z dwóch niezależnych elementów. Nexx proponuje nam więc nowoczesny kask adventure. Model X.WED3 występuje w dwóch wersjach. W jednej wersji skorupa jest wykonana z kompozytu włókna szklanego i jest głównie dla tych, którzy więcej czasu spędzają na asfalcie. Druga wersja jest bardziej nastawiona na bezdroża. Skorupa w drugiej wersji jest wykonana z włókna karbonowego i wyposażona jest w dodatkowe pianki absorbujące energię uderzenia w bocznych krawędziach skorupy. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w połączeniu ze stabilizatorem karku. Kask występuje w wielu atrakcyjnych grafikach.

Cena: 2649 złotych – 3149 złotych
Strona producenta: https://nexx-helmets.com/

3. AIROH COMMANDER 2


Nowa odsłona lubianego włoskiego Commandera. Airoh przygotował dla nas dwie wersje. Skorupę wykonaną z materiału Full Carbon 6K lub Composite Carbon. Wygląd Commandera 2 jest zbliżony do poprzednika. Oparty zresztą na tym samym kształcie skorupy — stylistyka rodem ze świata lekkich maszyn offroadowych. W nowej wersji Airoh poprawił wentylację oraz wewnętrzną wyściółkę, której dodał między innymi materiał Coolmax. Zaprojektował nowy wizjer z jeszcze szerszym polem widzenia, który wyposażył w nowy PINLOCK120XLT. Nowy Commander 2 ma blendę przeciwsłoneczną i zapięcie DD. Występuje oczywiście w wielu grafikach. Niska waga tego kasku ma być dużą zaletą tego modelu.

Cena: 1899 złotych -2199 złotych
Strona Producenta: https://www.airoh.com/

4. ARAI TOUR X5

Poprzedni model Tour X4 był obecny na rynku 12 lat. Tour X5 to jedyna japońska propozycja ADV na sezon 2024. SHOEI jeszcze nie zaproponował nam nowego modelu kasku ADV. Przez ostatnią dekadę nawet u konserwatywnych Japończyków z Arai technologia produkcji poszła do przodu. Arai wypuszcza całkowicie nową konstrukcję. W nowym modelu mamy nowy materiał skorupy PbCLC2. Jest to wciąż kompozyt włókna szklanego, ale lżejszy i mocniejszy w porównaniu z poprzednikiem. Na nowo została zaprojektowana wentylacja, która ma być wydajniejsza, a na którą użytkownicy narzekali w poprzedniej wersji. Nowy wizjer i Pinlock120XLT w nowych konstrukcjach stają się już chyba standardem — tak jest również w tym modelu. Bezpieczeństwo i aerodynamika mają charakteryzować ARAI TOUR X5. Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu.

Cena: 4499 złotych – 4999 złotych
Strona producenta: https://www.araihelmet.eu

5. LS2 MX701 EXPLORER

Kask ADV od hiszpańskiego producenta LS2. MX701 Explorer występuje w dwóch wersjach. Wersja CARBON ma skorupę z włókna węglowego i zapięcie podwójne D. Wersja zwykła ma skorupę wykonaną z materiału HPFC — połączenie warstwy włókna szklanego i żywic — w tej wersji kask ma zapięcie mikrometryczne. Obie wersje mają blendę przeciwsłoneczną, wizjer z poliwęglanu z PINLOCK 70 MaxVision, system awaryjnego wypinania policzków i normę ECE 22.06. To chyba najbardziej zróżnicowany cenowo model kasku. Różne wersje i grafiki powodują, że Explorera możecie spotkać w cenie poniżej 1000 złotych, jak i w cenie powyżej 2000 złotych.

Cena: 900 złotych – 2200 złotych w zależności od wersji
Strona producenta: https://ls2helmets.com

6. LS2 MX702 PIONEER II

Najtańsza propozycja od LS2. Pioneer II ma skorupę wykonaną z mieszanki poliwęglanu i termoplastiku. Jest to podstawowy materiał skorupy, który zapewnia jednak ochronę zgodną z normą ECE 22.06. W zestawie nie znajdziemy wkładki antyparującej PINLOCK, ale wizjer jest przystosowany do jego montażu. LS2 wyposażył ten model w blendę przeciwsłoneczną. Nie znajdziemy tutaj jednak awaryjnego systemu wypinania policzków.

Cena: 680 złotych – 800 złotych
Strona producenta: https://ls2helmets.com

7. Premier Helmets Discovery

Propozycja od mało znanego w Polsce włoskiego producenta z amerykańskimi korzeniami. Kask Premier Helmets Discovery to pod wieloma względami atrakcyjna propozycja dla miłośników ADV. Kask występuje w dwóch wersjach. Wersja CARBON, w której skorupa została wykonana z karbonu i włókien aramidowych oraz żywicy epoksydowej. Tańsza wersja U9 BM nie ma skorupy z czystego karbonu, ale jest tam dodatkowo materiał DYNEEMA. Kask został wyposażony w blendę przeciwsłoneczną i zapięcie mikrometryczne. W pudełku znajdziemy APS — czyli dodatkowe wkładki, które pozwalają idealnie dopasować wnętrze do kształtu czaszki użytkownika. Nowoczesny design oraz niska waga to dodatkowe atuty tego modelu.

Cena: 1710 złotych – 2159 złotych
Strona producenta: https://premier.it

8. Scorpion ADF-9000AIR

Jeden z pierwszych kasków dual sport z nową normą zaprezentowany już w 2023 roku. Skorupa tego modelu wykonana jest z kompozytu włókna szklanego tzw. ULTRA TCT. Ten model wyróżnia system AIRFIT — pompowane poduszki policzkowe, które poprawiają dopasowanie. Na uwagę zasługuje niezależny od wizjera system mocowania daszka. Sam daszek jest trwały — wykonany z bardzo odpornego poliwęglanu. Model ADF9000-AIR ma blendę przeciwsłoneczną i zapięcie DD. Pełnoprawny kask adventure z dobrą wentylacją i szerokim polem widzenia.

Cena: 1899 złotych – 2099 złotych
Strona producenta: https://scorpionsports.eu

9. Oneal Sierra Helmet R 2024

Budżetowa propozycja kasku ADV z mocnym naciskiem na offroad. Kultowy Oneal Sierra ma wersję z homologacją ECE 22.06. Skorupa jest wciąż wykonana z podstawowego materiału, jakim jest ABS. Wizjer z poliwęglanu jest przystosowany do montażu wkładki antyparującej PINLOCK 30, która dołączana jest do zestawu. Jest tutaj blenda przeciwsłoneczna oraz wygodne zapięcie mikrometryczne. Ten model występuje w wielu wariantach kolorystycznych.

Cena: 849 złotych – 919 złotych
Strona producenta: https://www.oneal.eu

10. Oneal D-SRS

Tę propozycję od Oneal docenią miłośnicy jazdy szosowej ADV, którzy sporadycznie zjeżdżają z asfaltu w offroad. W modelu D-SRS można zdemontować daszek i przemienić ten kask w typowo szosowy. Opcja doceniania przez tych, którzy pokonują długie odcinki dojazdowe. Skorupa D-SRS jest z materiału ABS. ONEAL wyposażył ten kask w blendę przeciwsłoneczną i zapięcie mikrometryczne. Wizjer przystosowany jest do montażu wkładki antyparującej PINLOCK 70. D-SRS występuje w kilku zestawieniach kolorystycznych.

Cena: 699 złotych – 749 złotych
Strona producenta: https://www.oneal.eu/

11. NOLAN X-552 ULTRA CARBON

Pierwszy kask integralny ADV tego producenta. Nolan proponuje nam kask ze swojej kolekcji premium – X-Series. Skorupa tego modelu jest wykonana z włókna węglowego. Jest tutaj blenda przeciwsłoneczna, system awaryjnego wypinania policzków, LPC — czyli system indywidualnego dopasowania wyściółki. Wizjer został wyposażony w PINLOCKA. Model X-552 zapinany jest podwójnym D. Bardzo ciekawa propozycja tego włoskiego producenta, której warto przyjrzeć się bliżej.

Cena: 2600 złotych – 3100 złotych
Strona producenta: https://nolan-helmets.com

12. ACERBIS REACTIVE

Kask włoskiego producenta Acerbis z nową normą. Skorupa Reactive została wykona z włókna szklanego. Acerbis wyposażył kask ADV w blendę przeciwsłoneczną. Jest to podstawowy kask z ECE 22.06. Wizjer w tym modelu niestety nie jest przystosowany pod wkładkę antyparującą PINLOCK. Co jest dość wyjątkowe jak na nowoczesną konstrukcję. Niewątpliwie jednak atutem tego modelu jest niska waga.

Cena: 829 złotych – 999 złotych
Strona producenta: https://www.acerbis.com/

13. ACERBIS FLIP FS-606

Kolejna budżetowa propozycja od Acerbis. Tym razem jednak skorupa kasku wykonana z termoplastiku. Występuje tylko jeden rozmiar skorupy dla wszystkich rozmiarów tego kasku. Regulowana wentylacja, blenda przeciwsłoneczna, wypinane wnętrze, zapięcie mikrometryczne — to charakteryzuje FLIP FS-606. W tym modelu wizjer został przystosowany pod montaż PINLOCK 70, którego jednak nie znajdziecie w pudełku. Do kupienia osobno.

Cena: 635 złotych
Strona producenta: https://www.acerbis.com/

Jeżeli to zestawienie w jakikolwiek sposób było dla Ciebie pomocne to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    Nexx x.Weed wygląda świetnie. Myślałem nad Klimem ale czytajac opinie troche nie tego oczekuje za taką kasę.