HomeAkcesoria

Schuberth C5 Carbon – gdy Donatello bierze niemieckie dłuto do ręki.

Schuberth C5 Carbon – gdy Donatello bierze niemieckie dłuto do ręki.

Niemiecka marka Schuberth znana ze szczękowych modeli kasków motocyklowych intensywnie działa w innych branżach. Produkuje kaski ochronne dla strażaków, policjantów, żołnierzy, ale również dla kierowców Formuły 1SF2 PRO. Ikoną sportów samochodowych stał się kask Schuberth SP1 CARBON. Bez wątpienia jest ekskluzywny. Skorupa z włókna węglowego utwardzana jest w autoklawie. Kask jest po mistrzowsku wykonany ręcznie — niezwykle lekki, solidnej konstrukcji i zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dowodem są na to normy SNELL SA2020 oraz FIA 8859- 2015. Schuberth doświadczenie w produkcji kasków dla zawodników sportów samochodowych postanowił wykorzystać i zaproponować coś motocyklistom — Schuberth C5 Carbon.

Nowa linia kasków motocyklowych Schuberth Performance

W kwietniu 2023 roku Schuberth otwiera modelem C5 Carbon nową linię kasków Performance. Ręczna produkcja jest związana z włoskim oddziałem Schubertha, gdzie produkowane są kaski dla zawodników F1. Technologia wykonania skorupy jest zaawansowana i droga. W produkcji kasków motocyklowych raczej niestosowana. Skorupę kasku Schuberth C5 Carbon stworzono z wykorzystaniem prepregów, czyli warstw włókna węglowego, które już na etapie produkcji surowca są nasączane żywicą. Żywica chroni włókna węglowe przed uszkodzeniem oraz dba o odpowiednią lepkość, co ułatwia przyleganie do powierzchni formy. Forma jest wypiekana w autoklawie w ściśle określonych warunkach — finalnie otrzymana skorupa jest niezwykle odporna, lekka, a po końcowej obróbce i malowaniu wyjątkowo atrakcyjna wizualnie. Prawdziwe włosko-niemieckie rzemiosło.

autoklaw do wypiekania skorup carbonowych. Fotografia: www.schuberth.com

Wykonanie Schuberth C5 Carbon

Kask Schuberth C5 Carbon trzeba potraktować trochę jak dzieło sztuki o walorach użytkowych. Kiedy patrzysz na carbonowe elementy zderzaka Lamborghini Urus Performante, to prawdopodobnie podziwiasz piękny równy splot carbonowy oraz doskonale polakierowaną ręcznie powierzchnię. Cieszysz oczy i zaczynasz rozumieć wartość. Nigdy nie zadasz pytania: „a po co to komu?” Z tym kaskiem jest podobnie. Tak wykonanej skorupy carbonowej w innych kaskach motocyklowych nie znajdziesz. Skorupę tego kasku malowano we włoskiej manufakturze, która współpracuje z markami premium takimi jak Ferrari czy Lamborghini. Zdecydowanie jest to motocyklowe dzieło sztuki, które jest kaskiem zapewniającym bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Skorupa jest lekka, solidna i piękna. Pozostałe elementy kasku są wykonane tak, jak w dostępnej na rynku standardowej wersji Schuberth C5.

Linia Performance pewnie będzie rozwijana, więc może uzupełnią kolekcję modele takie, jak Schuberth E2 Carbon lub Schuberth S3 Carbon. Czas pokaże.

Najważniejsze informacje o Schuberth C5 Carbon

  • Carbonowa skorupa kasku – waga w okolicach 1460 gramów (rozmiar M i L)
  • EPS płynnie zmieniający gęstość
  • bezszwowa wyściółka
  • nowa norma ECE-R 22.06
  • system zapobiegający zrolowaniu kasku z głowy A.R.O.S
  • wydajna wentylacja – dwa wloty na szczęce, jeden na czole i wylot ciepłego powietrza
  • System komunikacji Plug and Play oparty na systemie Sena 50S z głośnikami, anteną Mesh, anteną FM i anteną Bluetooth preinstalowanymi w skorupie kasku – w związku ze skorupą carbonową zostały zmienione miejsca poprowadzenia anten w celu uniknięcia zakłóceń.
  • cena: 6999 złotych

Jeżeli doceniasz to, co robimy, to :

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 0