HomeNews

Honda XLT 750R – czy to realne?

Honda XLT 750R – czy to realne?

Na rynku pojawiły się plotki o powstaniu kolejnego modelu Hondy w roku 2024, czyli XLT 750R. Czy realne jest, aby taki motocykl powstał? Czy Honda wejdzie w ten projekt?

Honda XLV 750R

W latach 80. ubiegłego wieku na rynku pojawił się motocykl ze stajni Hondy, czyli Honda XLV 750R. Od początku był jednym z pierwszych modeli nazywanym maxi enduro. Posiadał chłodzony powietrzem/olejem silnik V-Twin z hydraulicznymi popychaczami zaworów i wałkiem napędowym. Te dwie cechy konstrukcyjne sprawiają, że XLV był motocyklem o bardzo niskich wymaganiach konserwacyjnych. Innymi osiągnięciami technicznymi w momencie wprowadzenia na rynek był układ smarowania z suchą miską olejową (główna rama pełniła funkcję zbiornika oleju, pomagając obniżyć temperaturę silnika). Ponadto trzy zawory na cylinder (dwa zawory wlotowe / jeden zawór wydechowy) oraz dwie świece zapłonowe na cylinder i wał korbowy z przesuniętymi czopami.

Honda XLT 750R

Model ten to de facto to koncept zaprezentowany przez Oberdana Bezzi — projektanta motocyklowego. Motocykl jest w całości inspirowany wyglądem modelu z lat 80., a w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, materiałami wysokiej jakości oraz niewielką wagą będzie ciekawą pozycją na rynku — według projektanta.

Jeżeli chodzi o „wnętrze”, to w całości będzie ono pochodziło od znanego nam już modelu Transalp, czyli piec 755 cm3, o mocy 92 KM i maksymalnym momentem obrotowym 72NM.

Czy taki projekt ma szansę pojawić się na rynku? Poczekajmy, choć osobiście widziałbym taką zabawkę w swoim garażu, chociażby na wyjazdy na pustynię.

LwG!

Jeśli doceniasz, co robimy, to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    Michał 1 rok ago

    Ku ścisłości.”Wał korbowy z przesuniętymi czopami a nie sworzniami”. Czasami odbiorcami waszych artykułów zdarzają się być znawcy tematu.