HomeAkcesoria

5 propozycji letnich rękawic motocyklowych ADV – na asfalt i w teren.

5 propozycji letnich rękawic motocyklowych ADV – na asfalt i w teren.

Z wielu propozycji na rynku wybraliśmy 5 propozycji letnich rękawic motocyklowych ADV. W zestawieniu nie ma rękawic typowo offroadowych. Wybraliśmy te modele, które mają certyfikat motocyklowych rękawic i z poczuciem bezpieczeństwa można je wykorzystać do turystyki asfaltowej i do jazdy w terenie. W wyborze modeli kryterium naszym było bezpieczeństwo i dobra wentylacja. Oto nasze propozycje, a kolejność przypadkowa. Nie powiemy Wam, które dla Was będą najlepsze, ale przymiarka proponowanych modeli rozwieje wątpliwości.

Klim Baja S4

Marka KLIM z racji tego, że specjalizuje się w odzieży ADV, to ma w swojej kolekcji kilka modeli, które mogą zainteresować miłośników adventure. Do naszego zestawienia wybraliśmy jednak tylko model BAJA S4, który według nas ma z tych modeli najlepszą wentylację.  Zewnętrzna część dłoni jest z przewiewnego materiału 3D mesh i Karbonite™ Micromesh 500D. Kozia skóra jest głównym materiałem wewnętrznej strony dłoni, a brzeg rękawicy wzmocniony jest dodatkową jej warstwą. Bezpieczeństwo zapewniają tutaj elastyczne ochraniacze TPU na kostkach, palcach oraz dłoni, w rękawicy producent wykorzystał piankę XRD, której zadaniem jest tłumienie uderzenia. Umieszczono ją pod ochraniaczem kostek, na mankiecie, kciuku oraz dłoni. Rękawica występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Klim zadbał o detale — jest materiał do obsługi ekranów dotykowych, a na palcu wskazującym jest wycieraczka do wizjera kasku lub gogli.

Cena detaliczna: 478 złotych

Revit Caliber

Rękawica motocyklowa z kolekcji DIRT z krótkim neoprenowym mankietem. Miękka skóra kozia jest głównym materiałem rękawicy Caliber. Zewnętrzna cześć dłoni wentylowana jest dużymi meshowymi panelami, które pociągnięto, aż na palce. Na kostkach oraz paliczkach jest miękki ochraniacz, a wnętrze nadgarstka chroni dodatkowa wstawka z pianki absorbującej uderzenia. Rękawice są lekkie i komfortowe. Na asfalcie zapewnią ochronę, a w terenie doskonały komfort i świetne czucie manetek i klamek. Na palcu wskazującym i kciuku jest materiał do obsługi ekranów dotykowych. Caliber występuje w dwóch wariantach kolorystycznych.

Cena detaliczna: 429 złotych

KNOX ORSA OR3

To chyba dość nieoczywisty wybór naszych 5 propozycji letnich rękawic motocyklowych ADV — na asfalt i w teren. W Polsce utarło się, że KNOX Orsa to miejska rękawica. Tymczasem jest to rękawica stworzona przez KNOX do jazdy w terenie. Konstrukcja tej rękawicy to połączenie perforowanej skóry oraz rozciągliwego przewiewnego materiału mesh. Wewnętrzna część dłoni została wykonana z materiału Clarino — miękkiej i oddychającej skóry syntetycznej. Znajdziemy tutaj sporo ochraniaczy. Opatentowany system ochrony Knox (SPS) na dłoni — czyli dwa slidery od wewnętrznej strony. Twardy protektor na kostkach i małe ochraniacze na palcach uzupełniają całą konstrukcję. Zapięcie tej rękawicy to system BOA. Również i w tej rękawicy jest technologia umożliwiająca obsługę ekranów smartphonów. Idealna rękawica dualowa — w tym zestawieniu zapewnia najlepszą ochronę na asfalcie.

Cena detaliczna: 559 złotych

Spidi X-Force

Rękawice SPIDI X-Force zaskoczą innowacyjnym sposobem zapinania mankietu — zapinanie ukośnego zamka błyskawicznego YKK powoduje owijanie się wokół nadgarstka opaski z rzepem. Wszystko jednym ruchem. Mankiet jest po zamknięciu bardzo dobrze dopasowany. Kozia skóra to podstawowy materiał, ale znajdziemy tutaj również syntetyczną skórę zamszową oraz materiał mesh. Przewiewnego materiału jest tutaj jednak stosunkowo mało w porównaniu z modelami rękawic z naszego zestawienia — tylko palce i mały fragment przy mankiecie. Ten model posiada twardy protektor Warrior na kostkach. Skorzystanie z ekranów dotykowych nie stanowi problemu. Do wyboru SPIDI daje kilka wersji kolorystycznych.

Cena detaliczna: 559 złotych

FIVE TFX4

TFX4 należy do kolekcji francuskiego producenta nazwaną Trail-Adventure. Stosunkowo niedroga propozycja rękawicy na asfalt i w teren. Rękawica stworzona z materiałów, które nie są materiałami pochodzenie zwierzęcego – wprost idealna dla wegan. Lekka i wygodna rękawica. Głównym materiałem  po wewnętrznej stronie jest skóra syntetyczna wzmocniona kevlarem, zewnętrzna cześć dłoni wykonana jest ze Spandexu – rozciągliwego materiału w 4 kierunkach, który jest hydrofobowy i przepuszczający powietrze. Rękawica nie jest wodoodporna, ale zachlapanie wodą z kałuży i lekki deszcz powinna wytrzymać. Na kostkach są miękkie protektory Ergo Protech. Silikonowy nadruk na palcu wskazującym i środkowym poprawia przyczepność na klamkach. Tutaj również standardem jest obsługa ekranów dotykowych.

Cena detaliczna: 319 złotych

Jeżeli doceniasz co robimy, to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 3