HomeNews

Kask Scorpion ADF-9000 AIR wkrótce w Polsce.

Kask Scorpion ADF-9000 AIR wkrótce w Polsce.

Rynek kasków adventure przechodzi odświeżenie – nie myliłem się w tej kwestii. Już niebawem pojawi się w Polsce model Scorpion ADF-9000 AIR z nową normą ECE-22.06. Tym samym Scorpion dołączy do, na ten moment, małego grona kasków ADV z nową normą. (Schuberth E2 i Klim Krios Pro, Scorpions ADX-2). Na pozostałych producentów jeszcze czekamy.

Kask Scorpion ADF-9000 AIR będzie miał skorupę wykonaną z kompozytu z włókna szklanego (TCT ULTRA), a wypełnienie EPS. Idealnie dopasować kask do głowy pozwoli system AIRFIT – czyli pompowane policzkowe poduszki powietrzne. Patent znany z innych kasków tego producenta, pozwalający idealnie dopasować kask, nawet jeśli z czasem poduszki policzkowe rozbija się. Będzie duży wizjer z Pinlock Max Vision, blenda przeciwsłoneczna, a waga kasku ma być w okolicach 1600 gramów. Szybki system zwalniania wizjera i duży otwór pozwoli na szybką transformację w kask off-roadowy. Pełna regulowana wentylacja. Będzie to ciekawa alternatywa dla modelu NEXX X.WED2, AIROH COMMANDER.

Istnieje duża szansa, że kask Scorpion ADF-9000 AIR pojawi się w marcu 2023 na półkach sklepowych. Jest przewidzianych kilka ciekawych grafik. Jak tylko dostanę ten kask w swoje ręce, to Wam go zaprezentuję na moim kanale YouTube.

Jeżeli doceniasz to, co robimy, to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to