HomeAkcesoria

Dobry czas na zakupy! Rewolucja w kolekcjach kasków motocyklowych.

Dobry czas na zakupy! Rewolucja w kolekcjach kasków motocyklowych.

Wraz z wejściem nowej normy certyfikacyjnej ECE 22.06 rewolucja w segmencie kasków motocyklowych stała się kwestią czasu. Nowa norma wymusiła przeprojektowanie kasków motocyklowych lub wprowadzenie nowych konstrukcji. Zaczęło się spokojnie od wypuszczenia na rynek kilku modeli z nową normą. Machina jednak rozkręciła się na dobre. W przyszłym sezonie z fabryk do obiegu w Europie mogą trafiać na rynek tylko kaski z nową normą ECE 22.06. Teraz jest doskonały czas na wybranie nowego kasku motocyklowego i przygotowanie się na przyszły sezon motocyklowy przynajmniej z dwóch powodów.

Łowcy nowości.

Jeżeli lubisz nowości, a przede wszystkim cenisz swoje bezpieczeństwo, to teraz jest najlepszy moment na to, by obserwować, co dzieje się na rynku kasków motocyklowych. Schuberth jako pierwszy odświeżył swoją kolekcję kasków motocyklowych. Wszystkie nowe modele E2, S3, C5 Carbon oparł na szczękowym kasku C5, pierwszym kasku w ofercie tego producenta z nową normą ECE 22.06. HJC w tym momencie ma już odświeżoną swoją kolekcję i wiele modeli jest dopasowanych do wymagań nowej normy. Scorpion, MTHELMETS, LS2 wprowadzili tylko część nowych modeli. Shoei ostatnio uzupełnił swoją kolekcję o Neotec 3 oraz GT-AIR 3 i ku zaskoczeniu wszystkich w sezonie 2024 zrezygnował z produkcji znanego i lubianego kasku HORNET ADV. Klim nie zmienił nic w swoim Krios Pro, który dostał nową normę bez zająknięcia.

Wciąż czekamy na ruchy NEXX, AIROH, ARAI i wielu innych producentów. Warto obserwować pojawiające się nowości i wybrać modele, które spełniają bardziej wymagającą normę. Ceny nowych modeli są wyższe, ale na to ma wpływ cała masa czynników, nie tylko fakt, że producenci muszą dostarczyć do testów pod nową normę znacznie większą liczbę kasków.

Łowcy okazji.

Jeżeli jesteś łowcą niskich cen, poszukiwaczem promocji i miłośnikiem wyprzedaży to teraz jest twój sezon łowiecki. Ze zmianą kolekcji kasków pojawiają się dobre oferty cenowe modeli ze starą normą ECE 22.05. Ceny są mocno obniżane i można bardzo dobre konstrukcje zakupić w atrakcyjnych cenach. Warto śledzić oferty sklepów i nie czekać do początku przyszłego sezonu. Przewidywałem, że kaski ze starą normą będą jeszcze do kupienia w 2024 roku, ale patrząc na to, jak szybko znikają z półek sklepowych, to w przyszłym sezonie będą chyba dostępne pojedyncze sztuki kasków ze starą norm ECE 22.05. Nie musisz się martwić o dopuszczenie kasku do ruchu. W dalszym ciągu można w Europie korzystać z takich kasków motocyklowych. Jeżeli jesteś osobą, której nie przeszkadza aktualność normy certyfikacyjnej, to teraz możesz zrobić naprawdę opłacalne zakupy.

Kiedy zmienić kask motocyklowy?

Kask, w którym jeździsz, brał udział w wypadku lub kolizji? A może jeździsz w kasku, który masz już ponad 5 lat? Warto zatem zmienić kask motocyklowy na nowy. Promienie UV, temperatury i ludzki pot potrafi negatywnie wpłynąć na materiały użyte do produkcji kasku motocyklowego. Chcesz mieć pewność, że jeździsz w bezpiecznym kasku — wymień go na nowy. Teraz jest najlepsza ku temu okazja.

Jeżeli doceniasz to, co robimy, to:

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Komentarze

WORDPRESS: 0