HomeAkcesoria

Shoei Neotec 3 oraz GT-AIR 3. Plotki okazały się prawdą.

Shoei Neotec 3 oraz GT-AIR 3. Plotki okazały się prawdą.

Pewne było to, że SHOEI musi coś zrobić ze swoją kolekcją, by przygotować swoje kaski na nową normę ECE 22.06. Producenci już nie mogą produkować kasków ze starą normą ECE 22.05. Co zostało wyprodukowane i jest w obiegu, będzie dostępne na rynku akcesoriów motocyklowych. Nowa, bardziej restrykcyjna norma wymusza wprowadzanie ulepszonych modeli. Marka SHOEI, jak przystało na japońską markę z tradycjami, rzadko odświeża swoje modele. Pojawiają się nowe grafiki w każdy sezon motocyklowy, ale nowe modele co kilka lat. Tym bardziej mamy sytuację wyjątkową, ponieważ właśnie na rynku pojawiły się dwa nowe modele NEOTEC 3 oraz GT-AIR 3. Jako pierwszy w moje ręce wpadł NEOTEC 3, więc na łamach portalu podzielę się z Wami moimi przemyśleniami.

Skorupa kasku Neotec 3.

Patrząc na Neoteca 3 można odnieść wrażenie, że w porównaniu z Neotec 2 zbyt dużo nie zmieniło się w konstrukcji. Skorupa wydaje się zbudowana na tej samej bryle. SHOEI wprowadził zmiany kosmetyczne, które mają mieć w efekcie duży wpływ na poprawę aerodynamiki i aeroakustyki nowego modelu. Wyraźniejsze rysy, nowy spojler, deflektory za mechanizmem szczęki. Ma być lepiej niż w poprzednim modelu. Materiał skorupy nie zmienił się, jest to AIM, czyli kompozyt włókien szklanych i organicznych. EPS o zróżnicowanej gęstości dopełnia najwyższy poziom ochrony. Tutaj nie mam wątpliwości, że mamy do czynienia z kaskiem od SHOEI.

skorupa neotec 3
źródło: https://www.shoei-europe.com

Nowy wizjer i blenda w Neotec 3.

Nowa norma to przeprowadzanie bardziej wymagających testów na wizjerze. Nowy wizjer CNS-3 spełnia wymogi normy ECE 22.06. Szerokie pole widzenia, centralny system podnoszenia wizjera, wysoka klasa optyczna i nowe uszczelnienie. To wszystko zostało poprawione względem poprzedniego modelu. Doszła nowa większa blenda przeciwsłoneczna, więc skończy się narzekanie na zbyt wysoko kończącą się blendę po opuszczeniu.

neotec 3 nowy wizjer cns 3
https://www.shoei-europe.com

Nowa wentylacja w Neotec 3.

To moim zdaniem największa zmiana w NEOTEC 3. Większa wentylacja na szczęce, na czole, oraz nowy spojler wyciągający ciepłe powietrze z wnętrza kasku. Rozprowadzenie powietrza po kasku licznymi kanałami wygląda bardzo obiecująco i czekam na jazdy testowe, które potwierdzą obietnicę SHOEI o wydajnej wentylacji.

https://www.shoei-europe.com

Ostatnie zmiany.

Kask szczękowy Neotec 3 ma homologację P/J do jazdy z otwartą szczęką. W najwyższym położeniu szczęki wskakuje mocna blokada, która podtrzymuje szczękę w górze. Nie ma opcji, by podczas jazdy szczęka samoistnie zamknęła się. Sena zaprojektowała do Neoteca 3 nowy interkom SRL 3 zwany Systemem Comlink – nowy MESH, bluetooth do 8 motocyklistów oraz głośniki Harman-Kardon.

Ewolucja czy rewolucja?

Nie widzę jednak rewolucji w Neotecu 3. Uważam, że wprowadzone zmiany są raczej kosmetyczne, które dopasowują model do wymagań nowej normy ECE 22.06. Spodziewałem się większych zmian i całkowicie nowej konstrukcji. Zawsze dostawaliśmy duże zmiany od SHOEI w postaci na nowo zaprojektowanych skorup. Tutaj dostaliśmy nowy model oparty mocno na starej konstrukcji. Jak najbardziej model warty uwagi i dobra alternatywa dla Schubertha C5. Wszystkie przewidziane grafiki na sezon 2024 dostępne na stronie SHOEI EUROPE.

Pewnie zauważyliście, że kask adventure HORNET ADV nie dostał nowej odsłony. Nic nie słyszałem, by taki się miał pojawić. Mam nadzieję, że ten model nie zostanie porzucony i wkrótce dostaniemy kask dualowy od japońskiego producenta.

jeżeli doceniasz to, co robimy to:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

WORDPRESS: 0